Praca

Telco Platform Engineer

Kim jesteśmy:

Jesteśmy zwinną firmą, która dostarcza systemy i usługi Operatorom sieci komórkowych. Daleko nam do korporacji, ale nie do końca pasujemy też do definicji start-up’u.

Lubimy naszą pracę i chcemy pracować z ludźmi, którzy również czerpią z niej satysfakcję. Za naszą zwinnością idzie zmienność, a za zmiennością nieustanny proces uczenia się, poznawania nowych technologii i rozwiązywania problemów, z którymi wcześniej nie mieliśmy styczności.

Nie wyciskamy z ludzi ostatniej kropli w pogoni za celem, ale z drugiej strony jesteśmy ambitni i nie boimy się wyzwań. Są okresy kiedy pracy jest na prawdę dużo, ale po nich są takie kiedy można złapać oddech. Taki mamy rytm.

Jeśli nadal Cię to interesuje, to pora na trochę konkretów…

Nasze projekty:

Realizujemy duże projekty od zera. Sami decydujemy o architekturze i narzędziach odpowiednio do konkretnego problemu. Rozwiązujemy interesujące i skomplikowane problemy, łączymy różne technologie. Z nieskalowalnych rozwiązań tworzymy takie, które skalują się automatycznie i są łatwe w utrzymaniu. Uruchamiamy końcowe produkty na systemach prawdziwego operatora sieci komórkowej, więc wyniki pracy widać od razu po zakończeniu projektu, a nie za dwa lata… jak już zmienisz pracę.

Większość projektów jest oparta o standardy 3GPP, OMA, ETSI, etc., więc wymagania projektowe są jasne i sztywne. Nie mamy łańcuszka wielu przełożonych — decyzje podejmujemy wewnątrz zespołu lub na spotkaniu z klientem. Nie potrzebujemy potwierdzenia 10 ludzi do zrobienia prostej zmiany. Codziennie uczymy się nowych technologii, nowych protokołów, nowych podejść co pozwala nam rozwiązywać coraz bardziej złożone problemy naszych klientów.

Chcesz, by telefony milionów Polaków miały szybki dostęp do internetu?

Z nami będziesz mógł to zrobić bez oporu całej struktury menadżerskiej, procesów i metodologii, zgodnie ze sztuką programowania, bez polityki i corpo-bullshitu.

Opis stanowiska:

  • Udział we wdrażaniu nowoczesnych technologii i usług dla operatorów komórkowych w Polsce i Europie
  • Działanie ramię w ramię z doświadczonymi architektami, programistami i Project Managerami, którzy od lat specjalizują się w budowaniu systemów telekomunikacyjnych
  • Elastyczny tryb pracy:
    • ruchome godziny pracy
    • możliwość pracy zdalnej
  • Zdobywanie i szlifowanie własnych umiejętności w poniższych obszarach:
    • sieciach telefonii komórkowej: 2G/4G/5G, VoLTE, RCS, IMS
    • protokoły: SS7, Diameter, SIP, GTP
    • systemy dostarczające:
      • komunikacje SMS/MMS/RCS
      • IoT/M2M
      • usługi głosowe
      • dedykowane rozwiązania chmurowe dla operatorów
  • Technologie:
    • Kubernetes
    • Docker
    • Java,C, C++, Go, NodeJS
    • ELK
    • Ansible
    • Linux, OpenStack, Centos
    • Cassandra/PostreSQL

Polityka wynagrodzeń:

  • Mamy prostą politykę wynagrodzeń: wynagrodzenie powinno być zgodne z oczekiwaniami pracownika. (Oczywiście musi być nas na Ciebie stać. Pamiętaj więc aby w swojej aplikacji od razu zaznaczyć Twoje oczekiwania finansowe. Jeśli wynagrodzenie którego oczekujesz i nasze możliwości są zgodne – to właśnie zakończyliśmy męczące zazwyczaj obie strony negocjacje.)

Czym konkretnie możesz się zajmować:

To tylko przykłady, ale pozwolą Ci wyrobić sobie pierwsze wrażenie:

  • Projektowanie i analiza systemów informatycznych
  • Wdrażanie aplikacji w środowiskach Kubernetes/OpenStack
  • Integracja rozwiązań w infrastrukturze operatora
  • Analizowanie infrastruktury i wdrażanie optymalnych rozwiązań
  • Wsparcie techniczne dla zespołów developerskich

Czego wymagamy:

Aby móc płynnie włączyć się w działania Mobees potrzebujesz:

  • Umiejętności rozwiązywania problemów
  • Chęci nauki i rozwoju w kierunku nowoczesnych technologii
  • Umiejętności administracji systemem Linux
  • Praktyki w tworzeniu skryptów powłokowych
  • Znajomości zagadnień i protokołów sieciowych (TCP/IP, UDP, HTTP, SMTP)
  • Znajomości relacyjnych baz danych oraz baz no-SQL
  • Analitycznego myślenia
  • Samodzielności i systematyczności
  • Znajomości języka angielskiego

Co będzie dodatkowym atutem:

Każdym z poniższych możesz „błysnąć” i podnieść wartość swojej aplikacji:

  • Wiedza z obszaru telekomunikacji, a szczególnie działania sieci komórkowych
  • Znajomość protokołów telekomunikacyjnych
  • Doświadczenie w pracy z narzędziami typu GrayLog i ELK
  • Znajomość Ansible
  • Praktyczne doświadczenia w pracy z platformą do orkiestracji kontenerów

Zapraszamy do Mobees. Prześlij CV na praca@mobees.pl a odezwiemy się do Ciebie.